Najczęściej spotykane problemy ginekologiczne u kobiet

Jest ich naprawdę bardzo dużo, dlatego nie będziemy wstanie opisać ich wszystkich. Przyjrzymy się tym, które najczęściej można spotkać i z którymi najczęściej się borykamy.

Infekcje dróg rodnych

Bardzo często dochodzi do infekcji dróg rodnych. Pojawiają się zapalenia grzybiczne, bakteryjne, wirusowe, a nawet pasożytnicze. Pacjenta czuje wtedy ból i dyskomfort, dlatego trzeba szybko udać się z tym problemem do lekarza.

Infekcje pojawiają się z różnych powodów. Może to być miesiączkowanie, źle wypłukana bielizna albo źle dobrany żel, urazy, ciała obce, stany chorobowe lub zmiany atroficzne.

Wiele mechanizmów chroni nas przez infekcjami i są one naprawdę bardzo skuteczne. Można tutaj wymienić takie mechanizmy jak błona dziewicza, fałdy śluzówki, pH, ciała odpornościowe czy Lactobacillus.

Bywa jednak tak ze te mechanizmy nie dają sobie rady i wtedy trzeba będzie udać się do lekarza. Na co zwracać uwagę żeby wiedzieć, kiedy ten moment ma nastąpić? Kiedy mamy:

– podrażnienie,

– świąd,

– zmienia się wydzielina w pochwie,

– zmienia się zapach wydzieliny,

– współżycie staje się bolesne,

– oddawanie moczu jest bardzo bolesne,

– skóra pochwy jest napięta.

Lekarz będzie wstanie dobrać taką metodę leczenia, która będzie skuteczna. Odbywa się to poprzez diagnostyką mikroskopowa i bakteriologiczną.

Problemy z miesiączkowaniem

Wiele kobiet ma problemy z regularnym okresem. Kiedy możemy mówić, że mamy problemy z zaburzeniami miesiączkowania?

– brak miesiączki,

– bardzo rzadki miesiączki,

– zbyt częste miesiączki,

– zbyt małe krwawienie podczas miesiączkowania,

-zbyt duże krwawienie podczas miesiączkowania,

– bóle, w tym nawet zasłabnięcia.

Problemy z bólem podbrzusza

Jeśli bóle nie chcą ustąpić nawet po podaniu leków przeciwbólowych i rozkurczowych, to znak, że coś się zaczyna złego dziać. Trzeba się wtedy zgłosić do ginekologa , który dobrze zdiagnozuje przyczynę tych problemów. Bardzo często pojawia się kolka jelitowa czy problemy z pęcherzem moczowym. Kiedy zgłosić się do lekarza?

– kłujący ból,

– gorączka,

– nudności,

– wymioty,

– biegunka,

– mroczki przez oczami.

Recommended For You

About the Author: gniezno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *